O kolagenie

Kolagen jest podstawowym białkiem ludzkiego ciała. Jego unikalna struktura oraz właściwości sprawiają, że jest także najbardziej cennym z białek organizmu. Od jego ilości i jakości zależy wytrzymałość naszych kości i ścięgien, ale także nasz wygląd ponieważ kolagen stanowi główny budulec skóry. Odpowiednia zawartość kolagenu sprawia, że nasza skóra jest jędrna, sprężysta i nawilżona, kości mocne a stawy elastyczne. W skórze kolagenowi towarzyszy elastyna współodpowiedzialna za zachowanie jej właściwej elastyczności.

Kolagen Naturalny Inventia® zawierający unikatowy kolagen typu I, który ma postać czystego i aktywnego trzeciorzędowego kolagenu w formie natywnej jest przeznaczony do walki z objawami przedwczesnego i genetycznego starzenia się skóry.

Kolagen, jako składnik kosmetyczny, ma znaczący wpływ na nawilżenie skóry. Kosmetyki zawierające kolagen natywny wygładzają skórę oraz pomagają w zwalczaniu objawów starzenia, takich jak zmarszczki i utrata jędrności. Badania nad Kolagenem Naturalnym Inventia® potwierdzają jego skuteczność.

Kolagen Naturalny Inventia® jest kosmetykiem zawierającym kolagen natywny czyli cząsteczkę w postaci nienaruszonej, posiadającą konformację potrójnej helisy, identyczną z występującą w naszej skórze. Kolagen jest szczególnie cenny dla naszej skóry ponieważ włókna z niego zbudowane stanowią jej główne rusztowanie i decydują o jej wytrzymałości, elastyczności i sprężystości. Dodatkowo kolagen współdecyduje o poziomie nawilżenia skóry dzięki zdolności do wiązania dużych ilości wody. Już w 25 roku życia rozpoczyna się proces degradacji kolagenu co prowadzi do utraty sprężystości i turgoru skóry oraz powstania zmarszczek czyli powszechnie znanych objawów starzenia. Bioaktywny, natywny kolagen stymuluje skórę do odtwarzania rezerwuaru tego najwartościowszego białka w skórze. Działanie kolagenu natywnego jest wspierane i uzupełniane przez elastynę, która wraz z nim tworzy struktury podporowe skóry, a obecna w Kolagenie Naturalnym Inventia® wspiera pełną odbudowę włókien skóry właściwej. Kolejnym składnikiem jest naturalny kwas mlekowy, który w ilościach zastosowanych w Kolagenie Naturalnym Inventia® pobudza i odmładza skórę oraz wyraźnie poprawia jej nawilżenia. Dodatkowo kwas mlekowy i glikol kaprylowy wspomagają przenikanie składników preparatu w głębsze warstwy naskórka. Wszystkie składniki Kolagenu Naturalnego Inventia® wzmacniając siłę swojego działania przez wzajemny synergizm.

Kolagen Naturalny Inventia® wielokrotnie był poddawany testom na efektywność działania. Badania przeprowadzane były w niezależnych ośrodkach badawczych między innymi w Specjalistycznym Laboratorium Badawczym ITA-TEST. Efektywność działania Koalgenu Naturalnego Inventia® oceniana była obiektywnie za pomocą aparatury i wykazano:

Zmniejszenie głębokości zmarszczek nawet o 43%!
Wzrost jędrności skóry nawet o 59%
Wzrost nawilżenia skóry nawet o 34%
Wzrost wygładzenia skóry nawet o 29%
Wzrost elastyczności skóry nawet o 17%
Ponadto po zastosowaniu kosmetyku zaobserwowano efekt natychmiastowego liftingu tzw. „efekt Kopciuszka” - po kilku chwilach od nałożenia kosmetyku skóra odzyskiwała niezwykłą gładkość.

„Seria produktów z naturalnym kolagenem działa bardzo dobrze na moją skórę. Łagodzi i nawilża, a moja skóra stała się jędrna i nabrała koloru. Jestem bardzo zadowolona. Polecam ze względu na świetne działanie, bardzo dobry skład i cenę!”

Magda

- klient

Dopasowane do indywidualnych potrzeb Twojej skóry

Dostępność różnorodnych produktów nadających się do wielu rodzajów skóry pozwala nam na dobranie właściwej pielęgnacji. Nasze produkty zostały stworzone z dbałością o każdy szczegół, a niezwykła troska o dobre samopoczucie daje nam codzienną inspirację do rozwoju.